Visit us uon Facebook
Logotip KKZ

Krščanska kulturna zveza • Christlicher Kulturverband

Viktringer Ring 26/3, 9020 Klagenfurt/Celovec • tel.: 0 463/51 62 43, faks: 0 463/50 23 79

13.03.2023

Koroški kulturni dnevi v Ljubljani

Koroški kulturni dnevi v Ljubljani

Sreda, 15.3.2023 ob 11.00 v dvorani Slovenskega centra Pen in DSP v Ljubljani (Tomšičeva ul. 12) prireditev »Kultura povezuje«z govorom dijaka Gorazda Wakouniga, glasbeno povezavo gojenke Slovenske glasbene šole Dežele Koroške Amine Blekić, predstavitvijo pesniške zbirke Martina Dovjaka »Paberkovanje po življenjskih žilah«, lirike Kristine Willewaldt in natečaja »Pisana promlad«. Podrobnosti so spodaj.- Vstop na prireditev je prost. Prosimo pa za najavo udeležbe na: .(Javascript muss aktiviert sein, um diese E-Mail-Adresse zu sehen).

Sreda, 22.3.2023 ob 18.00 v Klubu Kazina Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani (Kongresni trg 1, pritličje) predstavitev petdelne monografije skladatelja Egija Gašperšiča »Kaj vam pa jaz povem«. Poleg avtorja bo o delu spregovoril urednik mag. Tomaž Faganel. Za glasbeni okvir bosta poskrbeli mezzosopranistka Bernarda Fink Inzko in pianistka Ana Tijssen. – Vstop na prireditev je prost. Prosimo pa za najavo udeležbe na: .(Javascript muss aktiviert sein, um diese E-Mail-Adresse zu sehen).

Četrtek, 23.3.2023 ob 17.00 v dvorani Slovenske matice v Ljubljani (Kongresni trg 8/I.) pod geslom »Naša društva« nastop predstavnikov treh kulturno-prosvetnih društev iz vseh koroških dolin: Danijel Mešnik (SPD Zila), Marija Weber-Ogris (»Bilka«, Bilčovs) in mag. Martin Kuchling

(»Lipa«, Velikovec).  Pogovor povezuje mag. Lidija Golc. – Vstop na prireditev je prost. Prosimo pa za najavo udeležbe na: .(Javascript muss aktiviert sein, um diese E-Mail-Adresse zu sehen).

Torek, 4.4.2023 ob 18.00 v Galeriji Družina v Ljubljani (Krekov trg 1) odprtje razstave »Soočanja« Zorke Weiss-L., nagovor avstrijske veleposlanice nj.eksc. mag. Elisabeth Ellison-Kramer ter ministra za Slovence v zamejstvu in po svetu Mateja Arčona. Slikarko bo predstavila Mojca Grušovnik-Tratnig. -Pripravil: DSAP-Lj.

Sobota 15.4.2023 ob 19.00 v Linhartovi dvorani CD –Cankarjevega doma v Ljubljani koncert »Koroška pesem prek meja« z Mešanim pevskim zborom Sele pod vodstvom mag. Romana Verdelain s tamburaši iz Loč pod vodstvom Erike Wrolich. -Nakup vstopnic v CD, prek DSAP-Lj in KKS-Lj ( .(Javascript muss aktiviert sein, um diese E-Mail-Adresse zu sehen)).-Pripravil: DSAP-Lj.

Nedelja, 16.4.2023 ob 11.00 v Mini teatru v Ljubljani (Križevniška ulica 1) igra “Butalci” na besedilo Frana Milčinskega, v izvedbi »Teatra Srce« Slovenskega prosvetnega društva Srce iz Dobrle vasi, režiser Vid Sodnik. -Brezplačne vstopnice si lahko rezervirate pri našem Klubu na .(Javascript muss aktiviert sein, um diese E-Mail-Adresse zu sehen), nekaj vstopnic pa bo na razpolago tudi pri blagajni Mini teatra.

Torek, 18.4.2023 ob 18.00 v Galeriji Družina v Ljubljani (Krekov trg 1) zaprtje/finisaža razstave »Soočanja« Zorke Weiss-L. in zaključek KKD-Lj 2023. Izbor koroških pesmi zaigra Kvartet klarinetov Godbe ljubljanskih veteranov (Slavko Goričar, Milan Pavliha, Marko Lednik in Matevž Mercina). -Vstop na prireditev je prost. Prosimo pa za najavo udeležbe na: .(Javascript muss aktiviert sein, um diese E-Mail-Adresse zu sehen). Pripravila: KKS-Lj in DSAP-Lj.

(J. Stergar, KKS-Lj, 041-798798)